Senzacija: Povabljenec Istomin izločil Đokovića!

Denis Istomin je v 2. krogu OP Avstralije v Melborunu poskrbel za prvo letošnje večje presenečenje, potem ko je v petih nizih (7:6, 5:7, 2:6, 7:6, 6:4) izločil branilca naslova Novaka Đokovića. Istomin na lestvici ATP zaseda komaj 117. mesto in v deželi tam spodaj nastopa s povabilom organizatorjev.

Že začetek dvoboja med Novakom Đokovićem in Denisom Istominom je napovedal dramo v Melbournu. Srb je za vodstvo z 1:0 na svoj servis potreboval kar 16 minut. Uzbekistanec je imel šest priložnosti za odvzem servisa, vendar ni izkoristil niti ene, vseeno pa je bil on tisti, ki je nasprotniku prvi odvzel servis. Prvi niz je epilog dobil šele po podaljšani igri, v kateri je Istomin odlično serviral in s tem v obup spravljal šestkratnega zmagovalca Melbourna, ki je po uri in 25 minutah moral priznati premoč nasprotniku. Tudi drugi niz je prinesel dramatično borbo za vsako točko. Istomin je navduševal z backhandom in forehandom, v ključnih trenutkih pa se je lahko zanesel tudi na svoj servis, a je Đoković uspel izenačiti na 1:1.

V tretjem nizu se je zdelo, da je Đoković dokončno zlomil odpor Istomina, ko je po 35 minutah slavil s 6:2, vendar se je takrat prava drama šele začela. Istomin je v četrtem nizu hitro povedel z 2:0, toda Đoković se je uspel vrniti. V novi podaljšani igri je bil znova natančnejši in uspešnejši Istomin, ki je tako uspel izsili odločilni peti niz.

Odločilni trenutek je napočil v peti igri, ko je Istomin še enkrat več odvzel servis Đokoviću in prednost nato brez večjih težav zadržal do konca ter se po petih urah veselil največje zmage v svoji karieri.

Še dva “sladkorčka” za statistike. Đoković je v drugem krogu turnirjev za grand slam nazadnje izpadel leta 2008 v Wimbledonu proti Maratu Safinu, Istomin pa je šele drugič v 33 obračunih premagal igralca iz prve deseterice …