Federer kot v najboljših časih: Berdych brez možnosti

Roger Federer je z zmago proti Tomašu Berdychu v 3. krogu OP Avstralije v Melbournu potrdil izjemno formo in svojim mlajšim tekmecem sporočil, da bo še kako nevaren v boju za 18. grand slam v karieri.

Tomaš Berdych naj bi predstavljal prvi resnejši test za Rogerja Federerja, a legendarni Švicar je Čeha odpihnil iz igrišča, potem ko je slavil s 6:2, 6:4 in 6:4. Ob koncu prvega niza in na začetku drugega je nanizal sedem zaporednih iger, na svoj prvi servis pa izgubil le dve točki, kar je dovolj resno opozorilo za njegove nasprotnike. Da je odlično pripravljen, potrjuje tudi izkoristek brejk priložnosti, saj je od petih zapravil le eno, nasprotniku pa ni niti enkrat dovolil, da bi prišel do priložnosti za odvzem servisa. Igralca sta bila na igrišču vsega 90 minut.

Federerja v osmini finala čaka Japonec Kei Nišikori, ki je prav tako v treh nizih izločil Lukasa Lacka.

Federer v Melborunu lovi svojo peto zmago (najboljši je bil 2004, 2006, 2007 in 2010), skupno pa že 18. zmago na turnirjih za grand slam. Mu lahko uspe? Po slovesu Novaka Đokovića mu največjo grožno predstavljata Andy Murray in Rafael Nadal pa tudi kdo od mlajše generacije.