Nadal "zlomil" Kyrgiosa za 12. četrtfinale v Melbournu

Hannah Peters, Getty Images Sport

Prvi igralec sveta Rafael Nadal bo 12. zaigral v četrtfinalu OP Avstralije. Španec je v četrtem krogu premagal domačina Nicka Kyrgiosa s 6:3, 3:6, 7:6 (6) in 7:6 (4).

Prvi nosilec prvega letošnjega turnirja za grand slam je do zmage prišel po treh urah in 38 minutah igre. Rafael Nadal je bil boljši v daljših izmenjavah, pomagale pa so mu tudi nekatere prehitre odločitve Nicka Kyrgiosa. Nadala v četrtfinalu čaka obračun proti Dominicu Thiemu.

Kyrgios je pred začetkom dvoboja izkazal čast preminulemu Kobeju Bryantu, potem ko je na ogrevanje prišel v njegovem dresu s številko osem.

Prvi niz je bolje začel Nadal in po zaslugi breaka v četrti igri tudi povedel z 1:0. Čeprav je prvi igralec sveta nadaljeval z agresivno igro, je imel Kyrgios pripravljen odgovor. V prvi igri je rešil tri žogice za break, v četrti pa uspel odvzeti servis Nadalu, kar je bilo dovolj za izenačenje na 1:1.

V nadaljevanju so gledalci lahko uživali v izjemni teniški predstavi z dolgimi izmenjavami. Tretji niz se je končal po podaljšani igri, v kateri je Nadal znal izkoristiti svoje priložnosti. Rafa je v četrtem nizu prišel do novega breaka za vodstvo z 2:1, a se je Avstralec uspel vrniti. V novi podaljšani igri je bil znova bolj zbran Španec, ki je za preboj med najboljših osem izkoristil prvo zaključno žogico.

Nadalov nasprotnik v četrtfinalu, Thiem, je v treh nizih s 6:2, 6:4, 6:4 odpravil Francoza Gaela Monfilsa. Stan Wawrinka je presenetljivo petih nizih izločil četrtega nosilca, 23-letnega Rusa Danila Medvedjeva. Švicar je slavil s 6:2, 2:6, 4:6, 7:6 (2) in 6:2 po treh urah in 29 minutah. Zmagovalca Melbourna 2014 se bo v četrtfinalu srečal z Alexandrom Zverevom, ki je bil s 6:4, 6:4, 6:4 boljši od Andreja Rubljova.