US Open: Federer preko Kyrgiosa do osmine finala

Uncategorized 1. Sep 201822:13 > 22:15
Rob Carr, Getty Images Sport

Švicarski tenisač Roger Federer se je preko Nicka Kyrgiosa uvrstil v osmino finala US Opna, potem, ko je Avstralca premagal s 3:0 v nizih.

Roger Federer se je po uri in 46. minutah uvrstil v osmino finala. Tokrat je bil boljši od veliko mlajšega Nicka Kyrgiosa. Avstralec je v prvem nizu nekako še držal priključek, potem pa že v zaključku le tega popustil in izkušenemu Švicarju na koncu ni bilo težko priti do zmage s 6:4, 6:1, 7:5.

Kot že rečeno je bil prvi niz izredno izenačen, Avstralec je imel celo možnost, da Fedexu odvzame servs, a mu to ni uspelo. Do rezultata 4:4 se je več kot odlično držal potem pa popustil in izgubil prvi niz 6:4.

Izkušen kot je, je Federer to slabo koncentracijo nasprotnika izkoristil v drugem nizu, ki ga je z lahkoto dobil s 6:1. Zadnji niz pa je znova ponudil nekaj več izenačenega tenisa. Kyrgios pa je v tem primeru zdržal do rezultata 5:5 potem pa izgubil servis in končal s svojimi nastopi na letošnjem US Opnu.

Naslednji nasprotnik Švicarja bo John Millman, ki je do osmine finala prišel po zmagi nad Mikhailom Kukushkinom s 3:1.