Tenis

13.08.2019 | 12.17

Murray bo na OP ZDA zaigral le v dvojicah

Andy Murray

Britanec Andy Murray, ki se je po operaciji kolkov na teniška igrišča vrnil v Cincinnatiju, kjer je izpadel v 1. krogu, se je odločil, da na zadnjem grand slamu sezone ne bo zaigral v konkurenci posameznikov.

Andy Murray

Rob Carr, Getty Images Sport

Andy Murray

32-letnik je v Cincinnatiju zaigral s posebnim povabilom organizatorjev in izpadel v 1. krogu, kjer ga je s 6:4 in 6:4 premagal Francoz Richard Gasquet. To je bil sploh prvi Murrayjev dvoboj po 14. januarju.

Murray je takoj po obračunu dejal, da bo v New Yorku, kjer je leta 2012 osvojil enega od treh grand slam naslovov, zaigral le v dvojicah.

"Te odločitve nisem mogel sprejeti pred današnjim dvobojem z Gasquetom," je pojasnil trenutno 324. igralec sveta. Murray bo sicer na Odprtem prvenstvu ZDA vseeno nastopil, a le v konkurenci dvojic in mešanih dvojic. Hkrati je povedal, da se utegne udeležiti turnirja v Winston-Salem, ki je na sporedu prihodnji teden, zaigral pa bo tudi na dveh kitajskih teniških turnirjih.