Nadal za 10. pariški naslov "pohrustal" Wawrinko

Uncategorized 11. Jun 201717:13 > 17:28

Z današnjim finalom v moški konkurenci se je zaključil drugi letošnji turnir za grand slam v Parizu. Še 10. v karieri se je lovorike v Roland Garrosu razveselil Španec Rafael Nadal, ki je v finalu s 6:2, 6:3 in 6:1, ugnal Stana Wawrinko.

Finale sta oba tenisača začela previdno. Prvi je imel priložnost za odvzem servisa Rafael Nadal, a je ta v 4. igra ostala neizkoriščena. Ključni trenutek prvega niza smo videli v 6. igri, ko je Stan Wawrinka izgubil igro na svoj začetni udarec. Takrat je Švicar izgubil svoj ritem in povsem odpovedal, Nadal pa se ni pustil motiti in prvi niz dobil s 6:2.

Majorčan je z izjemno igro nadaljeval tudi v drugem nizu in hitro prišel do brejka prednosti ter povedel z 2:0. Wawrinka je bil psihično zlomljen, Nadal pa je igral skoraj brez napake in skupno z zaključkom prvega niza dobil kar šest zaporednih iger. Nato se je končno prebudil tudi Wawrinka, ki pa kljub boljši igri Nadalu ni uspel odvzeti začetnega udarca, kar je pomenilo poraz tudi v drugem nizu.

Wawrinka v tretjem nizu znova ni našel pravega ritma in hitro je bilo jasno, da se bo v Parizu zmage razveselil Rafael Nadal, ki je hitro povedel s 5:1. Kralj peska je izkoristil drugo zaključno žogo in se po dveh fantastičnih tednih v Parizu razveselil 15. zmage na turnirjih za grand Slam ter zgodovinske 10. v Parizu. Dvoboj je trajal dve uri in pet minut.

Nadal se je s 15. zmago na turnirju za grand slam zavihtel na drugo mesto, pred njim je le njegov večni rival Roger Federer, ki jih ima 18. Španec je postal prvi igralec v moderni eri tenisa, ki je na enem grand slamu zmagal desetkrat.