Roli je uspelo, Kaja Juvan brez Roland Garrosa

Uncategorized 24. Maj 201918:08 > 18:14
Matthew Stockman/Getty Images

Slovenski tenisač Blaž Rola se je z zmago v 3. krogu kvalifikacij prebil v glavni del Roland Garrosa. Na zadnji kvalifikacijski oviri je žal obstala Kaja Juvan, ki je celo servirala za zmago.

Pri ženskah tako v 1. krogu začenjajo tri Slovenke. Juvanova, 132. igralka na svetu, se je v 3. krogu pomerila z Bernardo Pero, ki je trenutno 83. igralka WTA lestvice. Hrvaška Američanka je bila 1. nosilka ženskih kvalifikacij, v obračunu z Juvanovo pa se je zelo namučila. Uvodni niz je dobila z veliko težavami, v drugem delu pa jo je Slovenka nadigrala in slavila s 6:1. V odločilnem tretjem nizu je Juvanova pri izidu 5:4 servirala za zmago, a storila napako. Odločala je podaljšana igra, v kateri je bila Pera občutno boljša.

Več uspeha je imel v 3. krogu kvalifikacij Blaž Rola, ki je po uri in 16 minutah s 6:3 in 6:2 premagala Kolumbijca Daniela Galana. Drugi najboljši Slovenec na ATP lestvici (188. mesto) se je še šestič v karieri prebil na glavni žreb enega od turnirjev za grand slam. Najboljša izida je Rola dosegel leta 2014, ko se je v Melbournu in Wimbledonu prebil v drugi krog. Nasprotnik Role v 1. krogu zaenkrat še ni znan.