Čilić in Tsitsipas gladko, Dimitrov s težavami

Uncategorized 26. Maj 201913:25 > 13:25
Getty Images/ Julian Finney

Marin Čilić je prvi tenisač, ki se je v moški konkurenci Roland Garrosa uvrstil v 2. krog tekmovanja. Hrvat je danes s 6:3, 7:5, 6:1 ugnal Italijana Thomasa Fabbiana in ga za nagrado čakata dva dneva počitka.

Čilić in Fabbiano sta odigrala prvi letošnji dvoboj na igrišču Suzanne Lenglen, Hercegovec pa je za zmago potreboval le nekaj več, kot dve uri. V 2. krogu ga čaka Grigor Dimitrov, ki se je moral za zmago proti veteranu Janku Tipsareviću kar krepko potruditi.

Bolgar, ki je v Pariz prišel skupaj z Radekom Štepanekom, trenira pa tudi pod nadzorom Andreja Agassija, je sicer prva dva niza dobil z le tremi izgubljenimi igrami, potem pa se mu je zalomilo. O potniku v 2. krog tekmovanja je moral odločiti peti niz, ki ga je Dimitrov dobil s 6:4. Srečanje je trajalo 3 ure in 7 minut.

Gladko je napredoval eden izmed fantov, ki sodijo v širši krog favoritov za letošnjo zmago, Stefanos Tsitsipas. Grk je s 6:2, 6:2 in 7.6 ugnal Nemca, Maximiliana Martererja in se bo v 2. krogu pomeril proti Bolivijcu, Hugu Dellienu.

Danes je svojo misijo Roland Garros začel tudi Roger Federer, ki pravkar igra s polfinalistom Monte Carla, Lorenzom Sonegom iz Italije.