Kvitova odpovedala nastop, Kaja igra Roland Garros!

Uncategorized 27. Maj 201910:04 > 10:13
Getty Images

Kaja Juvan je sicer v 3. krogu kvalifikacij izgubila proti Bernardi Peri, a bo Ljubljančanka vendarle dočakala svoj krstni nastop na turnirju velike četverice med članicami. Danes jo čaka tekma s Sorano Cirsteo iz Romunije.

Juvanovi žreb za srečne poraženke sicer v petek ni bil naklonjen, saj sta namesto nje dobro novico dočakali Nao Hibino in Marie Bouzkova, Slovenka pa je kot tretja izžrebana morala v “čakalnico”.

Danes zjutraj smo od njenega trenerja Robija Cokana dobili informacijo, ki smo jo zadnje tri dni željno pričakovali: “Kvitova je odpovedala nastop. Kaja igra namesto nje kot druga na igrišču Suzanne Lenglen, proti Cirstei.” Tekma z Romunko bo danes na sporedu okoli 13. ure.

To bo prva tekma za 18-letno Juvanovo na turnirjih velike četverice med članicami, potem ko je zadnji dve leti uspešno nastopala na mladinskih turnirjih. Z morebitno uvrstitvijo v 3. krog pariškega Grand Slama, bi si Kaja zagotovila tudi preboj med elitno stoterico na WTA lestvici.