RG: Khacanov v poslastici dneva premagal Del Potra

Uncategorized 3. Jun 201921:43 > 21:53
Clive Brunskill/Getty Images

Ruski tenisač Karen Khacanov je s 3:1 v nizih premagal osmega nosilca turnirja Argentinca Juana Martína Del Potra in se prvič uvrstil v četrtfinale turnirjev za Grand Slam.

Rus ima za sabo, z izjemo tretjega niza, več kot odličen dvoboj. V prvem je uspel ubraniti pet zaključnih žogic, nato pa izkoristil svojo prvo ponujeno. V drugem nizu je ekspresno prišel do prednosti s 3:0 ter nato brez večjih težav prednost zadržal ter povedel v nizih z 2:0.

Argentinec je v nadaljevanju vendarle zaigral nekoliko bolje in vendarle uspel dobiti niz s 6:3. V tistem trenutku se je zdelo, da je Del Potro vendarle ujel svoj ritem. Ker je dvoboj takrat trajal že zelo dolgo, nad igrišče pa se je zgrinjal mrak so razmišljali celo, da bi se dvoboj prekinil. Toda sodnik je dovolil da se igra nadaljuje.

In začel se je četrti niz, ki ga je odlično odprl prav Del Potro. Na voljo je imel dve zaključni žogici toda vselej se je Khacanov ubranil, nato pa odgovoril na najboljši možni način. Povedel je namreč z 2:0.

Rus nato do konca Argentincu ni pustil, da bi se mu približal. Zadnji, odločilni niz je dobil z rezultatom 6:3 ter tako prišel do velike zmage.

Khacanova v polfinalu zdaj čaka Avstrijec Dominic Thiem.