Dominacija Nadala: Prek Federerja v finale Pariza

Clive Mason/Getty Images

Rafael Nadal je Rogerja Federerja odpravil s 3:0 v nizih in se uvrstil v finale Roland Garrosa, kjer bo imel priložnost, da pride do tretje zaporedne zmage in skupno že dvanajste na rdečem pesku v Parizu.

Rafael Nadal je dolgoletnega rivala Rogerja Federerja odpravil s 6:3, 6:4 in 6:2 po dveh urah in 28 minutah igre in se bo za nov naslov v Parizu boril z boljšim iz dvoboja Novak Đoković vs. Dominic Thiem.

Rafa je tudi v polfinalu nadaljeval z dominantnimi predstavami v glavnem mestu Francije, potem ko se je v finale prebil z enim samim izgubljenim nizom (proti Davidu Goffinu v tretjem krogu), hkrati pa v polfinalu Roland Garrosa še naprej ne pozna poraza.

Nadal je proti Federerju prišel do 24. zmage na 39 obračunih, a prve po petih zaporednih porazih. Rafa je do odločilne prednosti v prvem nizu prišel v šesti igri, ko je še drugič odvzel servis Federerju. V drugem nizu je bil izid izenačen na 4:4, Federer pa je na svoj servis vodil s 40:0, a tudi to ni bilo dovolj. Nadal je dobil naslednjih devet točk in po slabih dveh urah povedel z 2:0 v nizih. V zadnjem nizu je Nadal še dvignil nivo svoje igre in brez večjih težav prišel do nove zmage proti Švicarju.

Dvoboj je potekal v izjemno težkih vremenskih razmerah, saj je ritem igre ves čas motil močan veter, ki je dvigal pesek in prekinjal obračun.

V ženskem finalu se bosta pomerili Avstralka Ashley Barty in Čehinja Marketa Vondroušova. Bartyjeva, osma nosilka, je s 6:7, 6:3, 6:2 ugnala 17-letno Američanko Amando Anisimovo, medtem ko je 19-letna Vondroušova s 7:5, 7:6 odpravila Johanno Konto.