Thiem po maratonu izločil Đokovića

Clive Brunskill/Getty Images

Dominic Thiem je zaustavil pohod Novaka Đokovića na četrto zaporedno zmago na turnirjih za grand slam. Avstrijec je v polfinalu Roland Garossa prvega igralca sveta premagal s 6:2, 3:6, 7:5, 5:7 in 7:5.

Dominica Thiema tudi letos v finalu Roland Garrosa čaka Rafael Nadal. Kralj peska je v prvem polfinalu v petek gladko s 3:0 izločil Rogerja Federerja. Avstrijec je z zmago Novaku Đokoviću hkrati tudi preprečil, da bi bil še drugič po letu 2016 sočasno zmagovalec vseh štirih turnirjev za grand slam.

Thiem in Đoković sta obračun začela v petek, a je bil pri izidu 1:1 v nizih in vodstvu Avstrijca s 3:1 v tretjem nizu prekinjen zaradi dežja. Že pred tem je tenisačem vse čas nagajal veter, kar je veliko bolj motilo Đokovića. Obračun se je nadaljeval v nedeljo opoldne. Thiem je tretji niz dobil s 7:5 in povedel z 2:1 v nizih, toda za zmago je trepetal še nekaj časa. Prvi igralec sveta je dobil četrti niz s 7:5 in uspel izsiliti peti niz.

Avstrijec je do odločilne prednosti v petem nizu prišel v četrti igri, ko je za vodstvo s 3:1 izkoristil drugo od treh priložnosti za odvzem servisa. Thiem je v naslednji igri potrdil break, kmalu zatem pa je bil zaradi plohe nad Parizom drugi polfinale znova prekinjen. Po enourni prekinitvi je Đoković z nekaj težavami uspel znižati na 2:4, nato pa še odvzel servisu nasprotniku za 3:4, a v naslednji igri ni uspel zadržati igre na svoj servis, tako da je Thiem povedel s 5:3. Avstrijec je imel v deveti igri dve zaključni žogici, vendar obe zapravil, Đokoviću pa je z novim breakom znižal na 4:5. Thiem je drugo zaporedno finale v francoski prestolnici potrdil v 12. igri, ko je izkoristil tretjo zaključno žogo.

Avstrijec je tako končal niz 26. zaporednih zmag Đokovića na turnirjih za grand slam.