Rafa Nadal je kralj peska in vladar Roland Garrosa!

Uncategorized 9. Jun 201914:54 > 18:08
Julian Finney Getty Images Sport

Rafael Nadal je danes v Parizu osvojil 18. Grand slam lovoriko v karieri in 12. na Roland Garrosu. Španec je v velikem finalu premagal Dominica Thiema s 6:3, 5:7, 6:1, 6:1.

Rafael Nadal ostaja “kralj peska” in bo najbrž ostal za vse življenje, kajti danes je Španec osvojil že svojo 12. lovoriko na Roland Garrosu, skupno pa je to že njegova 18. na turnirjih za Grand slam. Danes je v drugem delu dvoboja z igrišča odpihnil Avstrijca Dominica Thiema, ki se je v prvim dveh nizih zelo dobro kosal z drugim igralcem sveta v nadaljevanju pa povsem popustil in ostal brez lovorike.

Drugi igralec sveta je slavil po 3. urah in štirih minutah. Thiem je na koncu padel s  6:3, 5:7, 6:1, 6:1. Prva dva niza sta trajala malce dlje, v zadnjih dveh, ko se je morda malce poznala tudi utrujenost Thiema pa je šlo Nadalu veliko bolje. Thiem je včeraj odigral drugo polovico polfinala proti Novaku Đokoviču in imel veliko manj časa za pripravo kot njegov nasprotnik.

V prvem nizu se je moral Nadal pošteno potruditi, da je le tega dobil s 6:3 in povedel z 1:0 v nizih. Kot se je na koncu tega niza izkazalo je Nadal najprej potreboval zaušnico, da je sploh začel igrati. Thiem je namreč kot prvi Nadalu odvzel servis in povedel s 3:2. To je Španca prebudilo, ki je dobil vse štiri naslednje igre, od tega je dvakrat odvzel servis Thiemu, ki je ne glede na rezultat v tem nizu pošteno namučil favorita.

Drugi niz je bil izredno izenačen, oba sta bila zelo suverena na svoj servis. Predvsem Avstrijec, ki je nasprotniku prepustil le pet točk. Tudi Nadal je bil zelo suveren, vse do 12. igre, ko je Thiem izkoristil že prvo žogico za zmago v drugem nizu, ki ga je dobil s 7:5. Tako v prvem kot tudi drugem smo spremljali zares odlično partiju na pesku v Parizu.

Nadal je danes izgubil šele svoj drugi niz na letošnjem turnirju. In le to ga je očitno prebudilo, saj je v nadaljevanju povsem nadigral Thiema in mu ni pustil dihati. V obeh nizih je močno pritisnil, bil zelo agresiven na servis Avstrijca, ki je s težavami prihajal do točk. Tretji niz je Nadal dobil s 6:1 v samo 30. minutah.

V zadnjem je sta oba spet prikazala malce boljši tenis. Razlika pa je bila le v tem, da je Španec izkoristil priložnosti, da nasprotniku odvzame servis Avstrijec pa pač ne. In tudi četrti niz je dobil Nadal s 6:1.