"Wimbledon je precej večji od Šarapove"

Uncategorized 4. Maj 201712:38 > 12:47
Getty images/Scott Barbour

Direktor Wimbledona Richard Lewis je izjavil, da bo na tretjem in največjem Grand slamu sezone dovolj zvezd tudi brez Marije Šarapove.

Ruska teniška igralka Marija Šarapova se je po 15-mesečnem suspenzu zaradi zlorabe prepovedanih poživil vrnila na turnirju v Stuttgartu, kjer je prišla do polfinala. Osvojenih 195 točk ji je prineslo 262 mesto na WTA lestvici in upanje, da se bo lahko prebila tudi v glavni žreb Wimbledona, ki je na sporedu na začetku meseca julija.

Jasno je, da bo Šarapova za nastop na Roland Garrosu potrebovala posebno povabilo organizatorjev, a pričakuje, da bo po turnirjih v Madridu in Rimu uspela priti do mesta na WTA lestvici, ki bi ji omogočil vsaj nastop v kvalifikacijah za Wimbledon.

Iz All England Cluba so sporočili, da bo to tudi edini način na katerega bi nekdanja številka ena svetovnega tenisa lahko uvrstila na njihov turnir.

“Situacija je jasna. Wimbledon je tako velik, da tu tekmujejo številne teniške zvezde, tako v moškem kot tudi ženskem tenisu. Tisti, ki bodo igrali dobro, bodo zagotovo v središču pozornosti. Obstaja ogromno dejavnosti izven teniških igrišč, a ko se turnir začne, je tenis številka 1,” je dejal direktor Wimbledona Richard Lewis

Marija Šarapova je  prav na sveti travi Wimbledona osvojila svoj prvi turnir velike četverice, to ji je uspelo leta 2004, ko je v finalu premagala Sereno Williams.