Nadal: Nisem dovolj dober za Wimbledon

Clive Brunskill, Getty Images

Rafael Nadal v Wimbledon prihaja po odličnih predstavah na pesku, vendar pravi, da trenutno ni v stanju, da bi lahko na travi računal na odmeven rezultat. Obračune iz "svete trave" spremljajte v živo na programih Sportkluba.

Getty Images

Španski teniški zvezdnik je dvakrat slavil v Wimbledonu, od leta 2011 pa na igriščih All England Cluba ni vpisal odmevnejšega rezultata. “Moj trenutni nivo ni dovolj dober, da bi tekmoval na Wimbledonu tako kot želim. Sedem dni bom treniral v Londonu, igral dva ekshibicijska dvoboja in nadejam se, da mi bo to pomagalo. Dve leti nisem igral na travi, bomo videli … Preskočil sem Queens, ker sem imel naporen predhodni del sezone. Zavedam se, da so mo kolena omejevala, da bi na travi igral dobro. Videli bomo, kako se bom sedaj odzval,” je v luči tretjega letošnjega turnirja za grand slam dejal Rafael Nadal.

Španec je po seriji izjemnih rezultatov na pesku vse bližje tudi številki ena na lestvici ATP, vendar to ni njegov primarni cilj v drugem delu sezone: “To ni moj cilj, moja prioriteta je, da igram dobro, kot sem igral zadnjih šest mesecev.”