Nole za SK: Poznam svoje sposobnosti in verjamem v njih

Patrik Lundin, Getty Images Sport

Najboljši srbski tenisač Novak Đoković je v Londonu pozdravil ekipo Sportkluba in v ekskluzivnem pogovoru razrkil svoja pričakovanja pred začetkom tretjega letošnjega turnirja za Grand slam - opevanega Wimbledona.

Novak Đoković je v angleško prestolnico prišel iz Eastbourna, kjer je prekinil daljšo sušo brez osvojenega turnirja in z zmago najlepše napovedal napad na četrto zmago na najznamenitejših travnatih terenih na zemeljski obli.

Razpoložen, nasmejan, pripravljan na šalo … Novak, kot smo ga gledali leta. Srbski zvezdnik je ob uvodnem srečanje z Branislavom Pralico in Nebojšo Viškovićem iz rokava stresel nekaj šal, kar dovolj jasno govori, v kakšnem stanju pričakuje začetek Wimbledona.

Ekskluzivni pogovor za Sportklub se je začel, logično, s spominom na Eastbourne. “Ko smo pri trofeji, mi je danes Pličkova, ki je pravtako osvojila titulo, dejala, da so jih zamenjali. On je odprla škatlo in videla mojo trofejo. Jaz niti ne vem, kje je moja škatla s to verjetno žensko trofejo. Je na poti domov. Nadejam se, da bo še več trofej, že za dva tedna.”

Đoković je srečen, ker je uspeh v Eatborunu prišel ob pravem času. “Res je, potreboval sem nekaj takega, vsaj s teniške strani, da pridem v zaključek nekega turnirja in mogoče osvojim trofejo. Čeprav je turnir serije 250, se računa in meni pomaga, ko govorimo o pripravah za Wimbledon. Danes imamo le mesec dni, da igramo na travi. Nisem želel v Halle ali Queens, ker sem čutil, da potrebujem več časa za počitek. V zadnjem trenutku sem se odločil za Eatbourne. Zahvalil bi se direktorju turnirja za posebno povabilo.”

Eastbourne je dobra izkušnja. Veliko časa sem preživel na igrišču, treniral sem dobro, odigral štiri dvoboje … Sploh v polfinalu in finalu sem izgledal dobro in bil podoben sebi v nekih najboljših dneh na travi. Nadejam se, da bom uspel nadgraditi formo in da tudi v Wimbledonu pridem čim dlje.”

Novaku je prijalo tudi druženje z Eduardom Artaldijem, ki je zanj veliko več od agenta. “On je imel več vlog v Eastbournu. Sebe je oklical za pobiralca žogic, ker je skromen. On je predvsem prijatelj in človek, na katerega se lahko vedno obrnem in z njim podelim vse stvari, ki me mučijo, veselijo in žalostijo. Zadovoljen sem, ker je bil z menoj na igrišču in izven njega. Imeli smo fantastičen teden, malce drugačen.”

Kaj točno je s tem mislil Đoković? “Ko v Eastbournu pridete iz prostora za igralce, morate skozi gnečo ljudi, da pridete do igrišča. Vsak dan se je to nekajkrat ponovilo, imel sem interakcijo z ljudmi, kar ne doživljam pogosto na turneji, ker imam zaradi vseh uspehov tudi neke posebne prehode do igrišča. Nimam preveč interakcije in sedaj sem pravzaprav videl, kako sem to pogrešal in kako je to dobro za energijo. Oni so bili ljubeznivi in mi izražali hvalo, ker sem sodeloval. Vse v vsemu zelo pozitiven teden.”

Đoković je v Wimbledonu drugi nosilec, trenutno je četrti igralec sveta in ni med glavnimi favoriti za zmago. “Z ene strani to ne spreminja ničesar. Vem, kdo sem, vem, kako lahko odigram, poznam svoje sposobnosti in v njih verjamem. Dejstvo je, da sem trikrat osvojil turnir, igral finale in veliko polfinal, kar mi daje samo razlog več, da lahko letos pridem daleč. Dejstvo je, da sem imel pred 12 meseci drugačen občutek. Pred letom dni sem se pripravljal in v Wimbledon prišel s štirimi zaporednimi Grand slam in bil v življenjski formi. Kasneje sem imel veliko vzponov in padcev. Iskal sem svojo igro in sebe nasplošno in šele v zadnjih mesecih sem uspel ustvariti kontinuiteto in pripadnost na igrišču. Eastborune je prišel v pravem trenutku.”

“Vedno imam najvišja pričakovanja, vendar se trudim, da ne razmišljam preveč vnaprej, ker mi rezultati, ki sem jih imel, ne dovoljujejo, da sem eden od glavnih favoritov. Trenuten položaj je lahko zame olajšanje in prednost.”

Đokovića v torek v prvem krogu čaka Martin Kližan, ki ga je premagal na vseh treh medsebojnih obračunih. “Kližan je zelo neugoden in zelo nepredvidljiv, sploh na travi. Z Nadalom je pred leti tukaj odigral štiri, pet nizov. Ne bi mu rad dal priložnosti, da pokaže, koliko zmore. Trudil se bom diktirati svoje ritem in ga prisiliti, da se brani. Nadejam se, da bo nadaljeval z dobrimi igrami in da bom preskočil prvo oviro,” je odločen Đoković.

Obračun iz Wimbledona spremljajte v živo na programih Sportkluba.