Wimbledon sprejel zgodovinsko spremembo

Clive Brunskill, Getty Images

All England Club je sprejel zgodovinsko odločitev, po kateri v odločilnem petem nizu v primeru izenačenja ne bomo več spremljali igre v "neskončnost", temveč bo v primeru poravnanega izida pri 12:12 sledila podaljšana igra.

Nikoli več ne bomo spremljali več kot 11 ur igranja skozi tri dni, kot sta to počela John Isner in Nicolas Mahut leta 2010 in takrat tudi odigrala najdaljši teniški obračun v zgodovini.

Organizatorji v Wimbledonu so se odločili, da bo pri morebitnem izenačenju na 12:12 v petem nizu sledila podaljšana igra, ki bo odločila zmagovalca.

Organizatorji največjega teniškega turnirja na svetu so o spremembi tradicionalnega pravila začeli razmišljati po letošnjem polfinalu, ko sta Kevin Anderson in že omenjeni Isner samo odločilni peti niz igrala tri ure. Anderson je na koncu slavil s 26:24, v finalu proti Novaku Đokoviću pa več kot očitno utrujen ni bil več zmožen prikazati vsega, kar zna.

Wimbledon bo novo pravilo uvedel v vseh kategorijah (moški, ženske, mladinci, dvojice) ter tudi v kvalifikacijah.