Matthew Lewis, Getty Images Sport

Tenis

10.07.2019 | 18.24

Bautista zlomil Pella in prišel do dvoboja z Novakom

Španski tenisač Roberto Bautista Agut je v nizih s 3:1 v četrtfinalu Wimbledona premagal Argentinca Guida Pella in se uvrstil v polfinale, kjer ga čaka Novak Đoković.

Roberto Bautista Agut

Clive Brunskill/Getty Images

Roberto Bautista Agut je proti Guidu Pelli slavil s 7:5, 6:4, 3:6 in 6:3. Za zmago je potreboval tri ure in šest minut. Z zmago si je zagotovil polfinale, kjer ga čaka Novak Đoković.

Španec in Srb sta se do zdaj pomerila desetkrat. Novak vodi v zmagah s 7:3. Toda, dve zmagi od treh je Bautista Agut zabeležil v tem letu.

Gledalci so sicer na dvobojem med Bautisto Agutom in Pello videli odličen tenis v katerem je španski tenisač precej bolje izkoriščal svoje priložnosti. Največjo borbo so videli v prvem nizu, ki je bil povsem odprt. Toda, Španec je odigral na koncu precej bolje. V zadnjih treh igrah v prvem nizu je Argentincu dopustil zgolj dve točki.

V drugem nizu je Španec nadaljeval z ritmom. Hitro je prišel do "break" priložnosti. Bautisti se je celo ponudila možnost, da pride še do ene toda v takrat se je Pella vendarle uspel ubraniti, kar pa mu ni pomagalo, da ne bi niza izgubil s 4:6.

Pella se je v tretjem nizu vendarle prebudil. Bil precej boljši nasprotnik in ga zasluženo dobil s 6:3. In glede na potek dvoboja je bil tretji niz tudi najboljše kar je prikazal Argentinec. V zadnjem, četrtem nizu je namreč Bautista dvoboj zanesljivo pripeljal do konca.

Djoković in Federer v Wimbledonu odigrala dvoboj sezone

Finalni dvoboj letošnjega Wimbledona med Rogerjem Federerjem in Novakom Djokovićem je bil proglašen za najboljšo tekmo letošnje Grand slam sezone.

Margaret Court vseeno povabljena na AO 2020

Organizatorji OP Avstralije so legendarno tenisačico Margaret Court povabili, naj v Melbourne pride kot častna gostja in s tem obeleži 50 let od njene osvojitve OP Avstralije. In to navkljub njenim netolerantnim, celo homofobnim nazorom.

Federer bo izpustil pesek, izjema le Roland Garros!

Tretji najboljši tenisač sveta, sodeč po ATP lestvici, Roger Federer, je sporočil del svojega urnika za sezono 2020. Ob ekshibicijskem dogodku v Mehiki je medijem zaupal, da bo izpustil celotno peščeno sezono, a v Parizu na Rolandu Garrosu naj ne bi manjkal.

Španci na krilih Rafaela Nadala osvojili Davis cup

Teniška reprezentanca Španije je osvojila naslov v Davisovem pokalu. Furija je v finalu z 2:0 v zmagah premagala reprezentanco Kanade.