V polfinalu Wimbledona dvoboj med Federerjem in Nadalom

Uncategorized 10. Jul 201919:28 > 19:29
Matthias Hangst/Getty Images

Švicarski teniški igralec Roger Federer je v polfinalu Wimbledona s 3:1 premagal Japonca Keia Nishikorija in s tem tudi prišel do 100. zmage na največjem teniškem turnirju na svetu.

Roger Federer je za zmago potreboval dve uri in 36 minut. KeiaNishikorija je premagal s 4:6, 6:1, 6:4 in 6:4.

To pomeni, da se bo Federer v polfinalu pomeril proti Rafaelu Nadalu, ki je s 3:0 v nizih premagal Sama Querreya. To bo na Wimbledonu prvi dvoboj Švicarja in Španca po 11 letih, ko sta se nazadnje srečala v finalu v katerem je Nadal slavil po štirih urah in 48 minutah s 3:2 v nizih.

Nishikori je sicer odlično začel dvoboj in večji del prvega niza nadzoroval potek dogodkov na igrišču. Zelo hitro je prišel do “breaka”, zadržal prednost ter slavil v prvem nizu s 4:6.

Pričakovano, sledil je Federerjev odgovor toda Nishikori je nudil dober odpor. Švicar je prišel do dveh “break” priložnosti, tekmec pa je v drugem nizu prišel zgolj do osmih točk. Izkušeni Švicar je nato še dvignil nivo igre in nadzoroval potek dogodkov na terenu. Drugi niz se je končal s 6:1 v korist Federerja.

V zadnjem četrtem nizu je Švicar vseskozi pritiskal na Japonca, ki ni imel odgovora. V prvih petih igrah je Federer imel štiri “break” priložnosti. Izkoristil ni niti ene. Vse skupaj je nadoknadil v deveti igri in potem do konca dvoboja ni več oddal točke.