Justin Setterfield, 2018 Getty Images Sport

Tenis

11.07.2019 | 17.39

Dominacija Halepove in Williamsove za finale Wimbledona

Danes smo dobili finalistki v ženski konkurenci. V tokratni izvedbi se bosta v soboto v Wimbledonu pomerili Serena Williams in Simona Halep, obe sta brez težav opravili s svojima nasprotnicama v polfinalu.

Serena Williams

Getty Images/Laurence Griffiths

Obe finalistki sta na danšnjih polfinalnih obračunih kar tekmovali, katera bo hitreje opravila s svojo nasprotnico v polfinalu. V soboto ob 15. uri se nam tako obeta odlični finale med igralkama, ki sta zelo dobro igrali skozi celoten turnir.

Serena Williams je za zmago proti Barbori Strycovi potrebovala vsega 61. minut. Čehinjo pa je odpravila s 6:1, 6:2. Nasprotnici je prepustila samo tri igre, sama pa je pokazala morda celo svojo najboljšo predstavo na tem turnirju.

Sicer deseta igralka sveta je danes prišal do svojega 11. grand slam finala na travi. V soboto pa bo imela priložnost, da osvoji že svoj rekordn 24. grand slam.

Na prvem polfinalnem obračunu je Simona Halep prav tako zlahka opravila z Ukrajinko Elino Svitolino. Romunka je za zmago potrebovala 13. minut več kot njena nasprotnica v velikem finalu. Slavila pa je s 6:1, 6:3.

To bo nasploh prvi finale za 7. igralko sveta, ki je na turnirjih velike četverice doslej slavila zgolj lani na Roland Garrosu.