Novak po izjemnem finalu: Roger me navdihuje

Uncategorized 14. Jul 201920:28 > 20:32
Matthias Hangst, Getty Images

Prvi tenisač sveta Novak Đoković je ubranil naslov v Wimbledonu. V finalu je po pravi drami s 3:2 v nizih premagal Rogerja Federerja, obračun pa bo v zgodovino šel kot eden izmed najbolj napetih v zgodovini.

Srb je v maratonskem finalu, ki je bil dolg 4 ure in 55 minut, slavil s 7:6, 1:6, 7:6, 4:6 in 13:12. Peti niz je prvič v Wimbledonu odločila podaljšana igra.

Na žalost mora en tenisač izgubiti. Oba sva imela svoje priložnosti. Neverjetno je, da sem mu ubranil dve žogici za zmago, se vrnil v dvoboj in nato odigral še podaljšano igro pri 12:12. Pravzaprav sem upal, da se bo dvoboj zavlekel v tie-break. Roger upa, da bodo zaradi njega ljudje še vedno verjeli v uspeh pri 37 letih. Zagotovo me navdihuje,” je po veliki zmagi povedal Đoković

Poskušal bom pozabiti ta finale, čeprav je bil dvoboj izjemen. Bil je zelo dolg, vseboval je vse. Imel sem svoje priložnosti, imel jih je tudi on. S svojo predstavo moram biti zadovoljen. Novak, čestitke! Bilo je noro,” je po finalu povedal Federer.