Razpoloženi Anderson odpihnil Nishikorija

Getty Images Sport, Julian Finney

Na prvem posamičnem dvoboju torkovega sporeda v Londonski O2 areni je Kevin Anderson precej lažje od pričakovanj ugnal Keija Nishikorija s 6:0, 6:1.

To je bil njun deveti medsebojni dvoboj, Južnoafričan je zmagal četrtič po uri in štirih minutah.

Anderson je dvoboj začel udarno. Do prvega odvzema servisa je prišel že v drugi igri in do konca dvoboja le še stopnjeval tempo. V prvem nizi je kar trikrat odvzel servis Japoncu, medtem pa Nishikori ni imel niti ene priložnosti za break.

V drugem nizu smo pričakovali boljšo igro Japonca, toda ponovila se je zgodba iz prvega niza, ko je Nishikori izgubil servis v drugi igri. Japonca so mučile predvsem številne neizsiljene napake in pa zelo nizek odstotek zadetega prvega servisa. Kmalu je bilo jasno, da bo dvoboja hitro konec, Anderson je zmagal z rezultatom 6:0, 6:1.

V večernem sporedu bodo gledalci v O2 areni najprej videli obračun dvojic. Kolumbijca Cabal in Farah se bosta pomerila proti škotsko-brazilski navezi Jamie Murray in Bruno Soares. Za tem, predvidoma v 21h, pa bo sledla še poslastica večera, obračun Rogerja Federerja in Dominica Thiema.