Federer brez težav čez negotovega Thiema

Getty Images/ Julian Finney

Švicarski tenisač Roger Federer je premagal Avstrijca Dominica Thiema v dvoboju drugega kroga v skupini Lleyton Hewitt na Zaključnem mastersu v Londonu s 6:2, 6:3.

Federer, ki je tretji tenisač sveta, je premagal osmega igralca na ATP lestvici s 6:2, 6:3 po samo 68 minutah boja v Londonu.

Brez večjih težav je Roger Federer v prvem nizu dvoboja proti Dominicu Thiemu prišel do 6:2 po samo 32. minutah igre. V nizu je imel dva breaka in je vseskozi narekoval ritem.

Že v prvi igri je Thiem pokazal negotovost, Federer pa je imel prvo break žogico, a je ni izkoristil. V nadaljevanju niza je igral rutinsko, Avstrijec pa je bil precej znerviran in izven ritma. V tretji igri je Roger prišel do prvega breaka za 2:1, po tem pa je nasprotniku dovolil samo tri točke na svoj servis.

Že na začetku drugega niza se je odvijala ista zgodba in bilo je jasno, da Thiem nima možnosti za povratek v igro. V prvi igri je Švicar prišel do breaka in ga potrdil na 2:0. V tem trenutku je Roger malo popustil in Dominic se ni želel predati brez borbe. Uspel je osvojiti tri igre na svoj servis in priti do break žogice. Več od tega ni šlo, Federer je dobil naslednje igre in po samo uri dvoboja prišel do igre, kjer je imel priložnost za zmago (5:3). Thiem je serviral za obstanek v igri, a proti navdihnjenemu Federerju ni imel možnosti – 6:3.

V skupini Lleyton Hewitt vodi Kevin Anderson z dvema zmagama, za njim sta Kei Nishikori in Roger Federer s po eno zmago in enim porazom. Zadnji je Thiem z dvema porazoma.

V tretjem krogu v četrtek igrajo Federer – Anderson in Thiem – Nishikori.

Tretji tenisač sveta Federer je v prvem krogu v Londonu izgubil dvoboj proti Keiju Nishikoriju. Tudi Thiem je na prvi tekmi izgubil proti Kevinu Andersonu.