Zmaga kariere: Dimitrov najboljši v Cincinnatiju!

Clive Brunskill, Getty Images

Grigor Dimitrov je osvojil daleč najpomembnejšo trofejo v svoji karieri, potem ko je bil v finalu mastersa v Cincinnatiju s 6:3 in 7:5 boljši od Nicka Kyrgiosa.

Tako Bolgar kot Avstralec sta prvič igrala v finalu turnirja serije masters, ki se je končal po željah izkušenejšega Grigorja Dimitrova, ki je prišel do sedmega naslova v karieri in tretjega letos. Finale se je končalo po 90 minutah, v katerih je Dimitrov zelo zanesljivo igral na svoj servis, tako da mu Nick Kyrgios niti enkrat ni odvzel servisa.

Avstralec je imel v peti igri sicer prvi priložnost za odvzem servisa, vendar je ni izkoristil, Dimitrov pa ga je kaznoval že v naslednji igri.

Kyrgios je imel tudi v sedmi igri priložnost za break, vendar je Dimitrov ostal miren v najpomembnejših trenutkih in prvi niz dobil s 6:3.

V drugem nizu je bila igra še bolj izenačena. Kyrgios je popustil šele v finišu, saj mu je Dimitrov servis odvzel v enajsti igri, nato pa na svoj servis prišel do največje zmage v karieri.

Bolgar je tako dobil še drugi medsebojni obračun proti Kyrgiosu in se vrnil v Top 10 na lestvici ATP.