Wawrinka po trilerju slavil proti Dimitrovu

Uncategorized 13. Avg 201921:32 > 21:35
Rob Carr/Getty Images

Švicarski tenisač Stan Wawrinka je v prvem krogu Mastersa v Cincinnatiju po dvoboju polnem preobratov premagal Bolgara Grigorja Dimitrova.

Stan Wawrinka je proti Dimitrovu slavil s 5:7, 6:4, 7:6 (7:4). Dvoboj je trajal dve uri in 35 minut. Wawrinko v naslednjem krogu čaka Rus Andrej Rublev, ki je s 6:7 (4:7), 6:4 in 6:2 premagal Nikoloza Basilashvilija

Dvojica je v prvem nizu igrala igro za igro. Grigor Dimitrov pa ga je zaključil pa ga je z izjemnim finišom. Wawrinka mu je vrnil udarec in povedel s 5:1 v odločilnem nizu. Toda Bolgar se ni predal. Dimitrov je od Roland Garosa zabeležil zgolj eno zmago toda uspel se je vrniti in izenačiti na 5:5.

Sledila je break priložnost Warinke, ki potem ni imel več možnosti, da bi serviral za dobljen niz. Namesto tega si je tie-break s spektakularno točko priboril Dimitrov. Toda, Švicar je nato hitro povedel s 4:0 in potem rutinirano tudi dobil odločilen niz, ki ga je zaključil z as udarcem.

V nadaljevanje je prišel tudi domači tenisač Frances Tiafoe, ki je s 7:6 (9:7) in 6:3 slavil na dvoboju proti Francozu Gaelu Monfilsu. Drugi francoski tenisač Benoit Paire je dvoboj dobil po enem nizu potem, ko je Fernando Verdasco dvoboj predal. Belgijec David Goffin pa je po treh nizih slavil proti Taylorju Fritzu.

Masters v Cinncinatiju lahko v neposrednem prenosu spremljate na programih Sportkluba.