Kyrgios znova razgrajal in se prepriral s sodnikom

Minas Panagiotakis, Getty Images Sport

Ruski tenisač Karen Hačanov je na Mastersu v Cincinnatiju v 2. krogu s 6:7, 7:6 in 6:2 dobil težko pričakovani obračun z Nickom Kyrgiosom.

Rus je slavil po dveh urah in 17 minutah igre, obračun pa bi bil lahko odločen še prej, saj je imel Hačanov priložnost, da osvoji tudi prvi niz, a pri rezultatu 5:3 ni uspel zaključiti niza. Kyrgios je nato dobil podaljšano igro, v nadaljevanju pa znova opozoril nase z neprimernim vedenjem.

Vse skupaj se je začelo po izgubljenem drugem nizu, v katerem je Kyrgios v podaljšani igri izgubil štiri točke zapored. To ga je povsem vrglo iz tira.

Sledil je izpad na sodnika Fergusa Murphyja. Kyrgios je na stolu kričal: “On je najslabši sodnik. Vedno, ko mi sodi, sprejme kakšno neumno odločitev. Vedno.” Avstralca je sodnik kaznoval zaradi neprimernega vedenja, tenisač pa je nato zaprosil za odhod na stranišče. Na hodniku proti stranišču je Kyrgios še naprej norel in razbil dva loparja. Po vrnitvi na igrišče je Avstralec skušal popraviti lopar, sodnik pa ga je opozoril, da za to nima časa. “Naj servira, tu sem,” je v svojem slogu zakričal Kyrgios.

Avstralec je nato v zadnjem nizu osvojil le dve igri in Hačanov se je zasluženo uvrstil v 3. krog. Tam ga čaka Francoz Lucas Pouille.