Popolna igra Noleta v podaljšani igri za finale

Al Bello, Getty Images Sport

V finalu mastersa v Cincinnatiju, ki se igra v New Yorku, se bosta pomerila Novak Đoković in Miloš Raonić. Prvi igralec sveta je po treh urah strl odpor Roberta Bautiste-Aguta, Kanadčan pa je bil boljši od Stefanosa Tsitsipasa.

Novak Đoković in Miloš Raonić se bosta v finalu pomerila nocoj ob 19:00 z neposrednim prenosom na SK 2, kjer vas ob 17:00 čaka že ženski finale med Viktorijo Azarenko in Naomi Osako. Raonić bo v enajstem poizkusu poskušal priti do prve zmage proti Đokoviću, ki bo lovil še 35. zmago na mastersih in 80. v karieri. V primeru zmage bo Nole postal prvi igralec, ki je najmanj dvakrat osvojil vse masters turnirje.

Roberto Bautista-Agut je odlično začel polfinale in potrdil, da četrtfinalni uspeh proti brninlcu naslova Danilu Medvedevu ni bil naključen. Španec je z 1:0 povedel po 42 minutah igre (6:4), medtem ko je Đokovič drugi niz prav tako dobil s 6:4 in izsilil tretji odločilni niz.

Srbski zvezdnik je že povedel s 5:2, a Agut se je vrnil v igro, izenačil in izsilil podaljšano igro. Čeprav je imel Đoković številne težave s slabim počutjem in tudi zahteval medicinski odmor, je v podaljšani igri odigral vrhunsko. Izgubil ni niti točke in se po treh minutah in minuti igre gladko prebil v finale. Nole v letošnji sezoni še ne pozna poraza – 22:0.

Andreja Klepač je izpadla v polfinalu ženskih dvojic. Skupaj s Čehinjo Lucie Hradecka, s katero sta bili osmi nosilki, sta z 2:6 in 1:6 izgubili proti tretjima nosilkama Čehinji Kveti Peschke in Nizozemki Demi Schuurs.