Ćorić izgubil "dobljen" dvoboj, Federer v finalu!

Getty Images/Matthew Stockman

Roger Federer v letu 2017 ostaja brez poraza! Švicar je prvi finalist letošnjega uvodnega mastersa v Indian Wellsu, potem ko je Borno Ćorića po preobratu izločil z 2:1 v nizih (5:7, 6:4, 6:4). V finalu ga čaka stari znanec Juan Martin del Potro.

Roger Federer je s 17. zaporedno zmago poskrbel za svoj najboljši start v sezono, Borna Ćorić pa bo še dolgo obžaloval priložnost, ki jo je zapravil na “petem” grand slamu. Federer je po dveh urah in 20 minutah slavil s 5:7, 6:4, 6:4, med igro pa bil dvakrat blizu poraza.

Ćorić je prvi niz v svojo korist obrnil z breakom v enajsti igri, v drugem pa že vodil s 4:2, vendar Federerju dopustil, da se je vrnil v igro. Švicar je v sedmi igri drugega niza prišel do prvega odvzetega servisa, zatem dobil še dve igri in izenačil na 1:1.

Ćorić je ostal miren in tretji niz začel z breakom. Izkušeni Federer mu je hitro vrnil, toda 21-letni Hrvat je kmalu znova vodil z breakom prednosti (4:3). V osmi igri odločilnega niza je imel Ćorić dve žogici za vodstvo s 5:3, toda priložnosti ni izkoristil. Federer je na drugi strani uspel priti do izenačenja, v deseti igri pa je izkoristil že prvo od treh zaključnih žog.

Federer se bo v nedeljskem finalu pomeril s Juanom Martinom del Potrom, ki je bil v drugem polfinalu z 2:0 boljši od Miloša Raonića. Argentinec je prvi niz dobil s 6:2, drugega pa 6:3.