Tenis

16.03.2019 | 08.09

Pravljica še vedno traja: Andreescova do finala IW

Angelique Kerber

Kanadska tenisačica Bianca Andreescu se je uvrstila v finale Indian Wellsa. V treh nizih je premagala šesto igralko sveta Elino Svitolino s 6:3, 2:6, 6:4.

Bianca Andreescu

Hannah Peters/Getty Images

18-letno dekle je uspelo vzeti še en pomemben skalp po Muguruzi. Bianca Andreescu je prišla do velike zmage proti Elini Svitolini. Ukrajinka je v prvem nizu povedla s 3:0 po dvojnem breaku, nato pa je Kanadčanka z neverjetno serijo 6:0 osvojila prvi niz. V drugem se je Svitolina zanesljivo vrnila s 6:2, a že na začetku tretjega ji je Andreescova vzela break in ga držala do 3:2, ko se je spet vrnila Elina. Bianca je v naslednji igri spet prišla do breaka, tokrat prednosti ni izpustila.

60. igralka na WTA lestvici se bo v finalu pomerila z Angelique Kerber, ki je v polfinalu premagala Belindo Benčič s 6:4, 6:2.