Sanje Federerja se nadaljujejo

Kevork Djansezian/Getty Images

Uro in 19 minut je Roger Federer potreboval za peto zmago v Indian Wellsu, potem ko je s 6:4 in 7:5 odpravil rojaka Stana Wawrinko. Obenem je legendarni Švicar postal najstarejši igralec z zmago na mastersu, a se pri 35 letih in sedmih mesecih ne misli ustaviti.

Roger Federer je z zmago presegel Andreja Agassija, ki je ob zmagi v Cincinnatiju leta 2004 štel 34 let in tri mesece. Švicar je v kalifornijski puščavi vpisal skupno 25. zmago na mastersih, Rafael Nadal ima tri več, rekorder Novak Đoković pa je pri številki 30.

Za Federerja je po zmagi v Avstraliji to že letošnja druga pomembna zmaga. Njegove nasprotnike pa lahko skrbi predvsem podatek, da v Indian Wellsu ni oddal niti enega samega niza. “Za mene se niz iz sanj nadaljuje, to je le pravljični povratek, ki sem ga začel v Avstraliji. Toda nisem presenečen kot v Avstraliji, vendar je za mene spet veliko presenečenje, ker sem osvojil naslov in premagal vse, s katerimi sem igral. Ne bi mogel biti bolj srečen. Uspel mi je neverjeten start v sezono. Minulo sezono nisem osvojil niti enega naslova, mislim, da nisem igral niti v enem finalu razen v Brisbaneu. Tudi ta sprememba je dramatična, vendar sijajna,” je bil zadovoljen Švicar, ki je do 90. naslova v karieri po lastnih besedah prišel zaradi spremembe v razmišljanju: “Nekoč je bila moja največja slabost to, da sem moral biti osredotočen vsak teden in imel isto željo na 25-30 turnirjev, kolikor sem jih igral. Naravno je, da vam nekatere podlage bolj odgovarjajo od drugih, vendar sem se naučil, da o tem ne razmišljam in uživam vsak teden. Pomaga tudi to, da igram manj, ko pa igram, sem res vznemirjen. Hvaležen sem ekipi, ki je ob meni toliko let, vodili so me v pravo smer. Ni lahko, toda ko vse pride na svoje mesto, je zabavno. Mislim, da sem spremenil pristop v pravem trenutku. To se je zgodilo po zmagi v Wimbledonu. Ni bilo hitro niti pozno, ta zmaga je prišla ob pravem času in vse ostalo je zgodovina.”

Matthew Stockman/Getty Images

Časa za proslavljanje in počitek ne bo veliko. Že v sredo se z neposrednimi prenosi na programih Sportkluba začenja naslednji masters v Miamiju. “Samozavest včasih dela čudeže po vprašanju, kako igrate, ne razmišljate o igri, o temu, kako ste utrujeni, dokler v enem trenutku ne bo preveč. Dobro se počutim na igrišču in uživam, zmage pa ti dajo dobro energijo. Toda vem, kako težko je zmagati v Indian Wellsu in Miamiju. Zato grem v Miami z razmišljanjem, da vem, da bo težko. Ne vem, kakšen bo žreb, lahko pa je brutalen in ko igrate na dva niza, so razlike majhne. Pogoji v Miamiju bodo drugačni, večja bo vlažnost, močnejši veter, igrali bomo ob dnevu in pod reflektorji. Poskušal bom le ostati zdrav, da ne zbolim kot lansko leto. Za mene je sedaj glavna naloga, da se odpočijem pa bomo videli,” je sklenil Švicar.