Nadal osvojil Madrid, letos na pesku ostaja neporažen

Uncategorized 14. Maj 201720:26 > 20:42
Julian Finney/Getty Images

Španski tenisač Rafael Nadal je spet na enem izmed tistih pohodov, ki smo jih bili vajeni nekaj let nazaj, ko mu na pesku enostavno nihče ni kos. Zabeležil je 15. zaporedno zmago in dobil še tretji turnir na pesku v tej sezoni.

Tako kot v finalu Barcelone, se je “Rafi” po robu postavil Avstrijec Dominic Thiem in Špancu povzročil precej večje težave, kot dva tedna nazaj, ko Nadal slavil 6:4, 6:1. Tokrat je prvi niz, ki je mimogrede postregel z najboljšo teniško predstavo na pesku letos, trajal kar uro in 15 minut. Po podaljšani igri (10 proti 8) ga je dobil Rafa Nadal.

V drugem nizu je Španec sicer takoj odvzel servis, a se Thiem ni predal. Ves čas je bil zraven in imel na koncu skupno 5 “brejk” priložnosti, tudi pri 5:4, ko je Nadal serviral za naslov, je imel recimo kar tri, a je bil “kralj peska” enostavno predober ter po 2 urah in 17 minutah padel na kolena ter se veselil tretje turnirske zmage v tej sezoni.

To je skupno peta zmaga na Mastersu v Madridu, četrta odkar tekmovanje poteka na pesku, na turnirjih serije Masters pa je “Rafa” dosegel svojo 30. zmago.