Neuničljiv: Federer po treh urah premagal tudi Kyrgiosa

Kevork Djansezian/Getty Images

V nedeljskem finalu mastersa v Miamiju (ob 19:00 v živo na SK 1) nas čaka nova klasika med Rafaelom Nadalom in Rogerjem Federerjem, potem ko je slednji v drugem polfinalu po več kot treh urah teniške poslastice z 2:1 izločil Nicka Kyrgiosa.

Roger Federer in Nick Kyrgios nista razočarala. Gledalci so več kot tri ure uživali v njuni predstavi, ki je v vseh treh nizih postregla s podaljšano igro. Prvo je dobil Švicar  z 11:9, čeprav je tudi Kyrgios imel svoje priložnosti. Federer bi si nastop v finalu lahko zagotovil že po dveh nizih, vendar ni uspel izkoristiti ponujene priložnosti, zato pa je bil v podaljšani igri bolj zbran Kyrgios (11:9) in uspel izsiliti odločilni tretji niz.

V pravem teniškem maratonu je kvaliteta igre na navdušenje gledalcev še naraščala. Tudi v tretjem nizu je odločala podaljšana igra. Kyrgios je pri izidu 5:5 pri servisu naredil dvojno napako in Federerju po uri igre ponudil novo priložnost za zmago. Švicar jo je tokrat izkoristil in poskrbel, da bomo v nedeljo v finalu spremljali novo “Fedal” klasiko, že 37. po vrsti.

Finalni obračun spremljajte v nedeljo ob 19:00 v živo na SK 1. Zanimivo, da sta se Fedex in Rafa prvič srečala ravno v Miamiju, ko je Španec leta 2004 pri komaj dopolnjenih 17-letih na veliko presenečenje premagal takratno številko ena.