Novak je spet "kockal" in se komaj uvrstil naprej

Uncategorized 20. Apr 201717:14 > 20:01
Clive Brunskill/Getty Images Sport

Najboljši srbski tenisač Novak Đoković je po povratku le uspel premagati Španca Pabla Carreno Busto in si po 2 urah in 26 minutah igre vseeno uspel odahniti.

Novak Đoković je do druge zmage na medsebojnih obračunih proti Špancu Pablu Carrenu Busti prišel po pravem maratonu, v naslednjem krogu pa ga za uvrstitev v četrtfinalu na drugi strani mreže pričakuje Belgijec David Goffin.

Srbski tenisač je proti Carreno Busti odigral še en neprepričljiv obračun z ogromno vzponi in padci, obenem pa ni izkoriščal priložnosti, ki so se mu ponujale. Že na začetku obračuna se je videlo, da je pred obema tenisačema hud boj, a je Novak v prvem nizu vseeno dominiral in ga brez težav tudi dobil z dvojnim brejkom predonsti.

Đoković je tudi na začetku drugega niza povedel z 2:0, a je v nadaljevanju povsem padel, saj je Španec osvojil naslednjih 5 iger in pospravil drugi niz v svoj žep.

V odločilnem nizu sta tenisača prikazala nekaj vrhunskega tenisa in kot se spodobi za največje v belem športu, je Đoković v ključnih trenutkih zaigral preudarno in zanesljivo, kar pa je pomenilo, da Španec ni dobil priložnosti za napad, na koncu je Srb slavil z rezultatom 6:2, 4:6, 6:4.