Monte Carlo: Goffin boljši od "Noleta"

Uncategorized 21. Apr 201716:22 > 19:08
Clive Brunskill/Getty Images

Najboljši srbski tenisač Novak Đoković še naprej nima takšne sezone, kakršne bi si želel. V četrtfinalu Mastersa v Monte Carlu ga je po 2 urah in 39 minutah, z 2-1 v nizih, ugnal David Goffin.

V šestem uradnem medsebojnem dvoboju (sedmem skupno, kajti Belgijec je lani slavil v revijalnem srečanju na travi) je David Goffin vendarle uspel premagati “Noleta”. Trinajsti igralec sveta bo v polfinalu zaigral proti Rafaelu Nadalu ali Diegu Schwartzmanu. V drugem polfinalu se bosta srečala Albert Ramos in Lucas Pouille.

Srbu daje uteho dejstvo, da je zaradi zgodnjega poraza Andya Murraya vsaj nekoliko zmanjšal zaostanek za prvim loparjem sveta. Razlika do Andya Murraya se je sedaj stopila za 90 točk.

Belgijec je dominiral v prvem nizu, ga dobil v vsega 32 minutah, v drugi igri drugega niza pa je srbski igralec neugodno padel in prestrašil svoje privržence. Novak je vendarle vstal, se očedil in nadaljeval tako, kot smo bili od njega vajeni v preteklih letih.

Novak je imel že pri vodstvu 5:3 dve set žogici na servis Goffina, vendarle pa je četrto priložnost izkoristil na svoj servis in izenačil na 1-1 v nizih. V odločilnem nizu sta oba prikazala izvrsten tenis, ki je spomnil na nekatere vrhunske klasike na peščeni podlagi, Srb je vzel servis v prvi igri, imel dve “brejk” žogici pri vodstvu 2:0, a se je Belgijec vrnil.

V maratonski šesti igri, ki je trajala 14 minut, je Goffin spomnil na nekatere točke iz prvega niza, imel pet brejk priložnosti, Novak je zdržal in obetala se je podaljšana igra.

Pri 5:4 sta nato oba igralca dobila igro na svoj začetni udarec, ko pa je Đokovič potem (6:5 za Goffina) odšel do klopi, se ga je jasno slišalo, kako je pogledal proti svojima trenerjema in ironično pripomnil: “Bravo za oba, odličen trening.”

Goffin je imel dve vezani “match” žogici na servis “Noleta”, potem še novi dve, a je Đoković osredotočeno rešil situacijo ter nadaljeval dvoboj. Imel je tudi dve priložnosti za to, da se prebije do podaljšane igre, pa ni uspel, Belgijec je izkoristil peto zlato priložnost, da konča in prišel je do (doslej) največje zmage v karieri.