Superklasiko v Parizu: Đoković preko Federerja v finale

Novak Đoković je z izjemno igro v ključnih trenutkih polfinalnega obračuna zadnjega mastersa v Parizu proti Rogerju Federerju potrdil, da je trenutno številka ena svetovnega tenisa. Srb je po več kot treh urah igre slavil po podaljšani igri tretjega niza.

Po treh urah in dveh minutah atomskega tenisa v francoski prestolnici je 47. dvoboj Novaka Đokovića in Rogerja Federerja prvi dobil s 7:6 (6), 5:7 in 7:6 (3). V prvem in zadnjem nizu je odločala podaljšana igra – v obeh primerih je v ključnih trneutkih bolj mirne živce ohranil Beograjčan, ki bo v ponedeljek znova postal številka ena svetovnega tenisa.

Prvi niz je traja kar uro in 11 minut. Igralca sta zadržala igro na svoj servis, čeprav je imel Đoković v osmi igri kar štiri priložnosti za break. V podaljšani igri je Švicar že vodil s 5:6, vendar je nato Đoković dobil tri točke zapored in povedel z 1:0.

Tudi drugi niz je ponudil nekaj dolgih izmenjav in navdušujoče točke teniških mojstrov. Federer je v enajsti igri uspel ubraniti že osmo žogico za break in povedel s 6:5. V naslednji igri je kot prvi na dvoboju izkoristil priložnost za odvzem servisa nasprotniku, kar je bilo dovolj za izenačenje na 1:1.

Tretji niz je prinesel podobno dogajanje. Izenačena igra ter izmenjavanje v vodstvu do podaljšane igre. Federer je odlično začel s forehendom, nato pa je bilo praktično vse v znamenju Đokovića. Srb je nanizal šest zaporednih točk, za svojo zmago številko 25 proti Federerju pa izkoristil tretjo zaključno žogico.

Srba v nedeljskem finalu ob 15:00 v živo na SK 1 čaka Karen Hačanov, ki je v prvem polfinalu odpihnil Dominica Thiema.