"Neustavljivi Hačanov napada nepremagljivega Đokovića"

Justin Setterfield, 2018 Getty Images Sport

V finalu Mastersa v Parizu se bosta v nedeljo ob 15. uri pomerila Novak Đoković in Karen Hačanov.

Karena Hačanova v finalu mastersa v Parizu čaka najtežja naloga v karieri. Pomeril se bo z izjemnim Novakom Đokovićom, ki trenutno deluje nepremagljiv.

Srb je v polfinalu v teniški klasiki premagal Rogerja Federerja in se bo popoldne boril že za peto zmago v Parizu ter skupno 33. na turnirjih serije Masters. Če bo zmagal, se bo na večni lestvici izenačil z Rafaelom Nadalom.

Đoković je v polfinalu prišel do 22. zaporedne zmage. V tej seriji je slavil v Cincinnatiju, na US Opnu in v Šanghaju. V finalu Pariza bo zaigral petič, prav vsakič pa je na koncu tudi dvignil pokal.

Ne glede na razplet finala, v katerem je Đoković absolutni favorit, se bo Srb v ponedeljek vrnil na vrh lestvice ATP, kjer ni bil že dve leti. Če bi v Parizu prišel do zmage, pa bi si skorajda že zagotovil, da bo tudi ob koncu leta na lestvici na prvem mestu.

Karen je zasluženo prišel v finale. Le enkrat se je namučil, sicer pa vse obračune dobil v dveh nizih. Igra odlično. Njegov začetni udarec je fantastičen. Zagotovo bo zelo motiviran, ničesar ne more izgubiti. Pričakujem zelo zanimiv obračun,” pred finalom razlaga Đoković.

Karen Hačanov bo sicecr šele prvič zaigral v finalu turnirja serije Masters. Do uspeha je prišel po sijajnih zmagah. 22-letnik je pred tem turnirjem na 19 obračunih z igralci iz Top 10 slavil le trikrat, v zadnjem tednu pa deklasiral Johna Isnerja (9. na lestvici), Alexandra Zvereva (5. na lestvici) in Dominica Thiema (8. na lestvici).

Pred to sezono je Hačanov na Mastersih osvojil le štiri obračune, v tej sezoni pa je slavil že 15-krat. Dodatna zanimivost je zagotovo ta, da Hačanov še nikdar ni izgubil v finalu. Rus je do danes osvojil tri turnirje, letos se je zmage razveselil v Moskvi in v Marseillu.

Videli bomo, kaj se bo zgodilo. Zelo rad igram v Parizu. Na tribunah je veliko navijačev, zame pa bo vsak razplet v finalu dober,” pravi Hačanov.

Tenisača sta se doslej srečala le enkrat in sicer letos v Wimbledonu, ko je Đoković slavil s 3:0.

Obračun, ki se začne ob 15. uri, boste lahko spremljali na kanalu Sportklub 1.