Rim: Cicipas prišel do zmenka z Đokovićem

ATP 13. Maj 202114:08 0 komentarjev
Clive Brunskill/Getty Images

Grk Stefanos Cicipas bo tekmec Novaka Đokovića v četrtfinalu teniškega mastersa v Rimu.

Na derbiju tretjega kroga je peti teniški igralec sveta s 7:6 (7:3) in 6:3 premagal domačega aduta Mattea Berrettinija. Grk je še enkrat več potrdil, da je v tej sezoni na pesku v odlični formi.

Prvi niz je potekal v popolni prevladi tistega, ki je serviral. Nihče ni dopustil, da bi se ponudila kakšna priložnost za break zato je bilo odločeno v tie-breaku. Bolje je začel Berrettini, ki je povedel s 3:1, a je nato sledila serija šestih točk Cicipasa in Grk je prišel do zmage v prvem nizu.

Prvi osvojeni niz je Grku še dodatno dvignil samozavest. V tretji igri je naredil break za 2:1, potem pa do konca dvoboja s popolno prevlado prišel do mesta med osmimi najboljšimi tenisači na turnirju.

Novak Đoković, teniška številka ena je proti Špancu Alejandru Davidovichu Fokinu izgubil zgolj tri igre ter v nizih slavil s 6:2 in 6:1.

Na prvem medsebojnem dvoboju je Đoković blestel. Od rezultata 2:2 v prvem nizu je v nadaljevanju vse niti držal v svojih rokah in si brez težav izboril mesto med osmimi najboljšimi na turnirju, ki ga je sicer osvojil že petkrat.

Đoković in Cicipas bosta odigrala sedmi medsebojni dvoboj. Srb, ki je dobil zadnjo tekmo v lanskem polfinalu Roland Garrosa, v zmagah vodi s 4:2.