Đoković bo v polfinalu izzval Nadala

Uncategorized 18. Maj 201816:35 > 20:51
Getty Images/ Julian Finney

Najboljši srbski tenisač Novak Đoković je v četrtfinalu turnirja serije Masters v Rimu po pravi drami z 2:1 v nizih (2:6, 6:1 in 6:3) ugnal Japonca Keija Nišikorija.

Novak Đoković se je po trdem boju razveselil zmage, ki bo zagotovo okrepila njegovo samozavest, za nagrado pa ga v polfinalu čaka obračun z večnim rivalom Rafaelom Nadalom.

Obračun se je za Srba začel katastrfoalno. Kei Nišikori je že v prvi igri, ki je trajala kar devet minut, prišel do brejka in ga v naslednji igri tudi potrdil ter povedel z 2:0. Đoković je v naslednji igri zaigral nekoliko bolje in znižal zaostanek, nato pa je sledil šov Japonca, ki je povedel celo s 5:1. Prvi niz je bil končan po 37 minutah igre, s 6:2 pa ga je dobil Nišikori.

Đoković je v drugem nizu zaigral povsem drugače. V prvi igri je ubranil brejk priložnost, nato pa v naslednji sam odvzel servis nasprotniku. Nišikori se je povsem izgubil in Novak je po 39 minutah prišel do izenačenja v nizih, drugi se je končal z rezultatom 6:1.

V odločilnem tretjem nizu je Đoković v tretji igri prišel do brejka, a se je Nišikori vrnil in takoj izenačil na 2:2. Pri rezultatu 3:2 je zapretil Japonec, a je tokrat Srb uspel ubraniti brejk priložnost, nato pa v naslednji maratonski igri sam prišel do brejka prednosti (4:3), ki ga je zanesljivo potrdil ter povedel s 5:3.

Nišikori je serviral za obstanek v dvoboju, a si je Đoković uspel priigrati dve zaključni žogici (15:40), izkoristil pa že prvo ter se uvrstil v polfinale, v katerem se bo po več kot letu dni pomeril z Rafaelom Nadalom.