Nole spet v finalu, tokrat ga tam čaka Rafael Nadal

Uncategorized 18. Maj 201919:31 > 22:03
Clive Brunskill Getty Images

Srbski tenisač Novak Đoković se je znova uvrstil v finale turnirja serije Masters. Po zmagi v Madridu prejšnji teden bo v nedeljo naskakoval še zmago v Rimu. Pred nami je prava teniška poslastica, saj se bosta v nedeljo italijanski prestolnici pomerila večna rivala Đoković in Rafael Nadal.

Srb se je za uvrstitev v finale zelo namučil. Po treh nizih in dveh urah in pol igre je s 6:3, 6:7 in 6:3 ugnal Diega Schwartzmana. Za Noleta bo to že 47. finale na turnirjih serije Masters.

Oba igralca sta bila v polfinalu zelo izmučena, kar se je poznalo. Đoković je v četrtfinalu sredi prejšnje noči v maratonu ugnal Del Potra, tudi Schwartzman pa je v Rimu dal vse od sebe.

Uvodni niz je dobil Srb, ki je izkoristil padec zbranosti nasprotnika v samem zaključku prvega dela igre. Schwartzman je nato v nadaljevanju, ko sm ovideli kar štiri zaporedne brejke prišel do izenačenja. Drugi niz je trajal kar uro in 16 minut.

V odločilnem nizu je ritem igre padel, kljub temu pa smo videli kar nekaj dolgih in kvalitetnih izmenjav. Srečnejši je bil na koncu Đoković, ki je z zadnjimi močmi prišel do brejka in ga v deveti igri na svoj začetni udarec tudi potrdil ter prišel do zmage.

V nedeljo ga čaka finale z Rafaelom Nadalom. Veliki derbi boste lahko spremljali na Sportklubu.