Vir: Kevin C. Cox/Getty Images
Tenis 13.08.2017 | 23:42

Zverev pokoril Federerja za naslov v Montrealu!

Roger Federer

Alexander Zverev je osvojil Masters v Montrealu, potem ko je s 6:3, 6:4 ugnal Rogerja Federerja.

Aleksandar Zverev

Vir: Minas Panagiotakis/Getty Images Sport

Mladi Nemec je potrdil, da je prihodnost oziroma že kar sedanjost tenisa ter uspel zaustaviti izjemen niz Federerja na največjih turnirjih v letošnji sezoni. Švicar je pred tem porazom osvojil dva turnirja velike četverice in še dva Mastersa, tako da je to sploh njegov prvi poraz na velikih tekmah v letošnjem letu.

Zverev je sijajno začel, hitro prišel do prednosti "brejka", nasprotniku pa v prvem nizu ni ponudil niti ene same priložnosti za odvzem servisa. "Fedex" je v nadaljevanju zaigral bolje, imel v drugi igri tri priložnosti za "break", toda nikakor ni uspel.

Zverev je zadržal vse nalete, v sedmi igri naredil "brejk", Federer je deloval tudi nekoliko zdelan in na koncu serviral komaj nad 150 km/h. To je bil četrti medsebojni duel Zvereva in Federerj,a mladi Nemec je z zmago izenačil na 2-2.

To je njegov peti naslov v sezoni 2017, s čimer se bo mladi Sacha zavihtel na 7. mesto na svetu.