Al Bello/Getty Images

Tenis

10.08.2018 | 09.57

Nadal v teniški klasiki premagal Wawrinko

Rafael Nadal se je uvrstil v četrtfinale Rogers Cupa v Torontu, potem ko je v razburljivem in atraktivnem obračunu premagal starega rivala Stana Wawrinko, ki se po poškodbi in dveh operacijah počasi vrača v formo.

Vaughn Ridley, Getty Images Sport

Rafael Nadal in Stan Wawrinka sta že v preteklosti odigrala nekaj čudovitih obračunov in tudi tokratni v Torontu v tretjem krogu na turnirju serije Masters ni razočaral. Dvoboj je traja dve uri in sedem minut, prvo lopar sveta pa je na koncu slavil s 7:5 in 7:6.

Nadal je prvi niz dobil po prekinitvi zaradi dežja, ki je trajala več kot pol ure, pa čeprav je Wawrinka tik po povratku imel kar nekaj brejk žogic za odvzem Nadalovega servisa, a je Španec v ključnih trenutkih ostal miren in te priložnosti izničil. Le nekaj minut kasneje je Nadal prišel do ključnega odvzema servisa in v dvanajsti igri niza le-tega dobil s 7:5.

Španec je odločno začel tudi drugi niz in povedel z 2:0, a je tokrat Wawrinka imel odgovor v obliki štirih zaporednih osvojenih iger. Nadal se je v zadnjem trenutku vrnil nazaj v niz, to pa mu je uspelo takrat, ko je Švicar seviral za zmago v drugem nizu. Podaljšana igra je kasneje odločala o zmagovalcu, to pa je postal Nadal, ki se bo v četrtfinalu pomeril z Marinom Čilićem