Julian Finney/Getty Images
Tenis 11.08.2018 | 08:51

Nadal po preobratu izločil Čilića

Rafael Nadal si je kot zadnji zagotovil svoje mesto v polfinalu mastersa v Torontu, potem ko je v četrtfinalu po preobratu z 2:1 izločil Marina Čilića.

Vaughn Ridley, Getty Images Sport

V prvem nizu se je vse odvijalo po željah Hrvata, ki Špancu ni pustil veliko možnosti. Marin Čilić je z dvojnim breakom brez večjih tećav prišel do zmage s 6:2. Po pričakovanjih se je Rafael Nadal v drugem nizu pobral in uspel izenačiti. Španec je po hitrem breaku serviral za izenačenje na 1:1, vendar mu je Čilić uspel vrniti z enako mero, toda že v naslednji igri je Nadal znova odvzel servis nasprotniku in izsilil odločilni tretji niz.

V zadnjem delu igre sta bila oba igralca suverena na svoj začetni udarec do desete igre, ko je Nadal za preboj v polfinale izkoristil tretjo žogico za break. Rafa se bo v svojem prvem polfinalu na Rogers Cupu po letu 2013 (takrat je tudi zmagal) pomeril s Karenom Hačanovim, ki je Robinu Haaseju prepustil samo štiri igre (6:3, 6:1). Za prvo finalno vstopnico se bosta pomerila Kevin Anderson in Stefanos Tsitsipas. Oba obračuna si v živo oglejte na SK 1.