Tenis

13.08.2018 | 00.31

Nadal s četrto zmago v Kanadi pokvaril rojstni dan

Rafael Nadal

Najboljši teniški igralec na svetu Rafael Nadal je v finalu Rogers Cupa v Torontu ustavil Stefanosa Tsitsipasa in tako pokvaril Grkov 20. rojstni dan. Španec je slavil z izidom 6:2, 7:6 (4).

Vaughn Ridley, Getty Images Sport

Majorčan je četrtič slavil v Kanadi in drugič v Torontu. Srečanje je dobil v uri in 43 minutah, delo pa bi lahko opravil že prej, saj je pri 5:4 v drugem nizu serviral za zmago ter doživel "break". Do takrat Tsitsipas ni bil niti blizu odvzemu servisa.

Za Nadala je to tretji Masters naslov v tekoči sezoni ob četrtem nastopu. Slavil je še v Monte Carlu in Rimu, medtem ko je prva dva Mastersa v Severni Ameriki izpustil. Z zmago se je še bolj utrdil na prvem mestu ATP lestvice, medtem ko je Grk od danes naprej 15. tenisač sveta.

WTA turnir v Montrealu je osvojila Simona Halep, ki je bila v finalu s 7:6, 3:6 in 6:4 uspešnejša od Sloane Stephens. Za Romunko 18. naslov v karieri pomeni tudi to, da se je kot prva igralka letos že prebila na zaključni turnir osmerice v Singapur.

Sezona se nadaljuje s turnirjem v Cincinnatiju, ki ga lahko že od danes naprej spremljate na naših programih.