Vir: Clive Brunskill, Getty Images Sport
Tenis 12.10.2017 | 14:35

Nadal s pol moči preko Fogninija do četrtfinala

Rafael Nadal

Trenutno najboljši tenisač na svetu Rafael Nadal se je uvrstil v četrtfinale turnirja v Shanghaiu. Danes je s pol moči odpravil s Fabio Fogninijem.

Vir: Lintao Zhang, Getty Images Sport

V vseh segmentih igre je bil Rafael Nadal danes veliko boljši od nasprotnika. Fabio Fognini je bil preslab in ni mogel slediti tempu Španca.

Španec, ki se je sedaj uvrstil v četrtfinale, kjer ga čaka Bolgar Grigor Dimitrov. V zadnjem mesecu dni je prvi tenisač sveta v izvrstni formi.

Že takoj v prvem nizu je Italijan na svoj servis izgubil igro in se znašel v zaostanku s 3:0, ki ga je proti Špancu skoraj, da nemogoče nadoknaditi. Na koncu se je prvi niz končal s 6:3.

V drugem nizu je Nadal nekako držal podoben tempo kot v prvem, ga pa zato ni uspel Fognini, ki je očitno padel in uspel dobiti samo eno igro in drugi niz na koncu izgubil s 6:1.

Nadal, ki ga že jutri čaka nov dvoboj je za današnjo trening tekmo porabil uro in štiri minute.

Nasprotnik Nadala v četrtfinalu Dimitrov je danes izločil Sama Querreya s 6:3 in 7:6.