Vir: Al Bello/Getty Images
Tenis 13.10.2017 | 11:59

Dimitrov vzel niz, toda Nadal je v polfinalu

Rafael Nadal je v četrtfinalu mastersa v Šanghaju vpisal zaporedno zmago številko 15, potem ko je Grigorja Dimitrova odpravil z 2:1 v nizih. Bolgar tako ostaja pri eni sami zmagi proti prvemu igralcu sveta.

Rafael Nadal

Vir: Clive Brunskill Getty Images

Rafael Nadal in Grigor Dimitrov sta zelo zanesljivo začel z igro na svoj servis. Bolgar je imel v drugem nizu priložnost za odvzem servisa, vendar je ni uspel izkoristiti. Odločilni trenutek v prvem nizu se je zgodil v deveti igri, ko je Rafa sprva sicer zapravil tri priložnosti za break, na koncu pa le uspel odvzeti servis nasprotniku, s čimer je naredil ključni korak k zmagi 6:4.

Tudi v drugem nizu smo spremljali zanesljivo igro obeh na svoj servis, tako da smo zmagovalca dobili šele po podaljšani igri. Nadal je bolje začel in povedel z 1:0, nato bil le še tri točke oddaljen od polfinala, toda Dimitrov se je uspel pobrati in s petimi zaporednimi osvojenimi točkami izenačiti na 1:1 ter izsiliti odliočilni tretji niz.

Dimitrov je tretji niz začel z veliko energije, uspel rešiti nekaj težkih žogic, vseeno pa ni uspel resneje ogroziti prvega igralca sveta. Nadal je v šesti igri odvzel servis Bolgaru in se zanesljivo uvrstil še v svoj letošnji peti polfinale turnirjev serije Masters 1.000.

Rafo za preboj v finale čaka Marin Čilić, ki je bil v prvem četrtfinalu z 2:0 boljši od Alberta Ramosa Vinolasa.