Nov udarec za Nadala: Prvi poraz proti Troickemu

Getty Images

Rafael Nadal ne najde poti iz brezna, v katerega je zapadel pred časom. Potem ko mu je v Pekingu prvi poraz na medsebojnih obračunih zadal Grigor Dimitrov, je bil na mastersu v Šanghaju (spremljajte ga v živo na programih Sportkluba) zanj usoden Viktor Troicki.

Nisem zadovoljen s svojimi predstavami, saj sem bil dva meseca in pol poškodovan. Ko si poškodovan toliko časa, zamudiš več pomembnih turnirjev. Ko se neprestano vračaš in brez pravega treninga in obračunov spet tekmuješ na velikem turnirju, ne moreš biti zadovoljen,” je pred začetkom bojev v Šanghaju tarnal Rafael Nadal, ki bo imel po obračunu z Viktorjem Trocikim še več razlogov za zaskrbljenost.

Srbski tenisač je v šestem medsebojnem obračunu prvič premagal “kralja peska”, ki se vse bolj utaplja v sivini svojih slabih predstav. Trociki je prvi niz dobil s 6:3, drugega pa s 7:6, potem ko je podaljšano igro dobil s 7:3. Nadal je z novim porazom še bolj ogrozil svoj nastop na zaključnem turnirju v Londonu. Srb se bo v tretjem krogu pomeril z Roberto Bautistom, ki je bil z 2:0 v nizih boljši od Taylorja Fritza.

Naj še dodamo, da bo prvega igralca sveta in branilca naslova Novaka Đokovića v tretjem krogu izzval Vasek Pospisil, ki je bil s 7:5 in 7:6 boljši od Grigorja Dimitrova.

Turnir iz Šanghaja v živo spremljajte na programih Sportkluba.