Šanghaj: Federer v osmini finala premagal Goffina

Uncategorized 10. Okt 201914:36 > 14:37
Lintao Zhang/Getty Images

Švicarski teniški igralec Roger Federer je v osmini finala Mastersa v Šanghaju s 7:6 (7) in 6:4 premagal Belgijca Davida Goffina. Švicar bo tako igral v svojem 87. četrfinalu turnirja serije 1000.

Roger Federer je za zmago potreboval skoraj dve uri. V prvem nizu je rešil pet žogic Belgijca za zmago.

Tretji teniški igralec sveta sicer na dvoboju ni blestel vendar je na koncu vendarle uspel premagati svojega tekmeca.

David Goffin je dvoboj bolje začel. V tretji igri je nevarno zapretil Švicarju. V zaključku prvega niza sta bila oba prepričljiva na servisu in Federer je imel v deseti igri prvo zaključno žogo. Goffin se je izvlekel in nato v naslednji igri prišel do svoje break priložnosti. Toda trenutno 14. tenisač sveta kljub trem zaključnim udarcem pri svojem servisu ni uspel dobiti prvega niza. Federer je v pravem trenutku pokazal svojo najboljšo igro in si izboril break za dodatno igro.

Znova je bil Goffin na višjem nivoju in spet je imel zaključno žogo. Toda iz dveh priložnosti ni izkoristil niti ene kar je drugi nosilec na turnirju znal kaznovati ter vendarle osvojil prvi niz.

V nadaljevanju sta oba tenisača prikazala izjemen dvoboj. Oba sta igrala zelo napadalno. Toda Švicar je v sedmi igri prišel do break priložnosti in na koncu je zaradi tega tudi osvojil niz ter slavil na dvoboju.

V četrtfinalu 38-letnika čaka zmagovalec dvoboja Alexander Zverev – Andrey Rublev