Povratnik Nadal prvi favorit v Monte Carlu

Monte Carlo – V nedeljo se je v Monte Carlu začel prvi peščeni masters v letošnji sezoni, ki si ga boste lahko ogledali na Sport Klubu in Sport Klubu +.
Po turnirjih v Casablanci in Houstonu se peščena sezona nadaljuje v Monte Carlu. Čeprav še ni povsem zdrav, je prvi favorit Rafael Nadal, ki igra vse bolje.
Obračuni v monaški kneževini bodo potekali brez Rogerja Federerja, ki je že pred časom napovedal, da se prvega peščenega mastersa v letošnji sezoni ne bo udeležil. Manjkal bo tudi četrti igralec sveta David Ferrer, ki je nastop zaradi poškodbe odpovedal v zadnjem trenutku. Vprašljiv je tudi nastop Novaka Đokovića, ki si je na dvoboju Davisovega pokala med Srbijo in ZDA poškodoval desni gleženj. Prvi igralec sveta, ki je v prvem krogu sicer prost, bo odločitev o nastopu sprejel v zadnjem trenutku.
Nekaj manjših težav ima tudi prvi favorit Nadal, ki bo v Monte Carlu lovil že deveto zaporedno zmago. Špancu je po petkovem treningu z Jankom Tipsarevićem rahlo zateklo koleno, zaradi katerega je počival drugo polovico lanskega leta, a nato hitro zagotovil, da težave vendarle niso tako velike. Ob Nadalu bo zelo nevaren tudi Andy Murray, ki pa se na peščeni podlagi ne znajde najboljše, tako da bi bili lahko priča tudi kakšnemu presenečenju.
Boje iz Monaka v živo spremljajte vsak dan v živo na Sport Klubu in Sport Klubu +, kjer vas v nedeljo ob 13.45 čaka tudi veliki finale.

Author: Tekst: Ž. Š. Foto: Getty Images