Tenis

13.03.2018 | 12:31

Se Murray vrača na turnirjih serije ATP challenger?

Andy Murray

Še lani prvi igralec sveta, Andy Murray, bi se utegnil med aktivne tenisače vrniti na enem izmed dveh novih turnirjih serije challenger, ki ju v sodelovanju z ATP letos spomladi organizira britanska teniška zveza LTA.

Murray

Getty images/Tom Dulat

Murray

Po operaciji kolka v januarju je Murray izjavil, da se bo vrnil šele takrat, ko se začne sezona na travnati površini, ali pa morda malo prej. Njegov povratek na pesku odpade, a obstaja kar lepa možnost, da se Škot udeleži turnirja serije challenger v Glasgowu (dvorana, betonska podlaga), ki je na sporedu med 28. aprilom in 6. majem.

Druga novost na koledarju omenjenih turnirjev je turnir v Loughboroughu, ki ga bo LTA gostila med 19. in 27. majem. Po pisanju britanskih medijev se Murrayev štab o nastopu na enem ali drugem od navedenih tekmovanj še odloča.

Trikratni zmagovalec turnirjev za Grand Slam je nazadnje igral na Wimbledonu lani, s treningi v fitnesu pa naj bi začel prihodnji teden. Murray je na challenger ravni turnirjev nazadnje nastopal leta 2005.