Slovenia Open
Tenis 11.08.2018 | 22:43 > 22:56

Francoz Lestienne zmagovalec turnirja v Portorožu

Francoz Constant Lestienne je zmagovalec teniškega turnirja Zavarovalnica Sava v Portorožu. Do drugega naslova na turnirjih serije challenger je prišel z zmago v finalu proti Italijanu Andreu Arnaboldiju s 6:2 in 6:1.

Šestindvajsetletni Constant Lestienne, ki je 2016 osvojil turnir enakega ranga v Ostravi, je za zmago prejel 9200 evrov in 80 točk, ki ga bodo na novi lestvici ATP približale njegovi dosedanji najvišji uvrstitvi - 169. mestu.

Challenger v Portorožu, ki se najverjetneje poslavlja in v naslednjih letih mesto prepušča turnirju serije WTA, pa bo v lepem spominu ostal tudi štiri leta starejšemu Italijanu Andreu Arnaboldiju, ki se je po osemnajstih polfinalih na challengerjih prvič v karieri prebil v boj za naslov.

"Zelo sem vesel drugega naslova. Prvič sem zmagal pred dvema letom. Danes sem igral izjemno dobro, praktično nisem naredil napake. Zmage 6:2, 6:1 res nisem pričakoval. Ključen je bil začetek dvoboja. Hitro sem prišel do vodstva 2:0, tako da je bil Andrea ves čas za menoj. S tem sem pridobil na samozavesti in nato je bilo vse veliko lažje," je po zmagi dejal Francoz.